Farba: červená
Evidenčné číslo: 043
Dĺžka (km): 72,4 km (53,7 km v TN kraji)
Prevýšenie: 1982/1912 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: EXPERT (ťažké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, štrk, prírodný povrch

Charakteristika: Cyklomagistrála, ktorá prechádza celým hrebeňom pohoria Považský Inovec. Patrí k najkrajším vyznačeným cykloturistickým trasám na Slovensku.

Popis: Trasa začína nad mestom Trenčín v lesoparku Brezina. Prechádza parkom a ďalej sa vinie pod Strážovskými vrchmi cez obec Soblahov do Mníchovej Lehoty, kde popod cestu č. I/50 prichádza na úpätie Považského Inovca. Trasa po asfaltovej lesnej ceste stúpa okolo Chaty pod Inovcom až na vrchol Inovca do výšky 1042 m.n.m. Na vrchole sa nachádza odpočívadlo a novovybudovaná rozhľadňa. Inovec je zároveň najvyšší bod celej trasy. Odtiaľ trasa pokračuje samotným hrebeňom zvlneným terénom po trailových úsekoch i malebných lesných cestách. Severná časť hrebeňa až po Bezovec patrí k najkrajším slovenským cykloturistickým trasám s nádhernými výhľadmi a technickými pasážami. Po ceste nájdu cyklisti možnosť občerstvenia sa na Bohušovej studničke a zo sedla Pod Panskou Javorinou môžu odbočiť po značenej trase na rozhľadňu na Pánskej Javorine. Od Bezovca trasa pokračuje po lúkach a následne po lesných cestách až pod Marhát, kde sa nachádza ďalšia rozhľadňa. Kvôli jej návšteve je však potrebné nakrátko odbočiť z trasy. Značená trasa prechádza po lesnej ceste traverzom popod Marhát do sedla Gajda a následne na Krahulčie skaly, kde sa začína opäť technický trailový úsek. Ten končí až v lokalite Striebornica. Odtiaľ už cyklomagistrála prichádza po lesnej ceste do sedla Havran, kde momentálne značenie končí. V budúcnosti sa plánuje predĺženie značenej trasy až do Hlohovca.


Na tejto trase vás žiadame o dodržiavanie nasledovných pravidiel:
  • prispôsobte rýchlosť jazdy a zvýšte pozornosť obmedzeným šírkovým parametrom cesty
  • vstup na túto trasu je na vlastné nebezpečenstvo vzhľadom na prebiehajúcu lesnú výrobu a pohyb ťažkých mechanizmov
  • odporúča sa v pracovných dňoch po 15.00 hod a v dňoch pracovného voľna a pokoja
  • je nevyhnutné dodržiavať požiarno – bezpečnostné predpisy
  • rešpektujte pokyny lesníkov a lesných robotníkov

Táto trasa bola stiahnutá 480 krát.


mtbiker.sk      cs      garmin     Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.