Farba: zelená
Evidenčné číslo: 5310
Dĺžka: 7,3 km
Prevýšenie: 140/220 m
Náročnosť: SPORT
Určenie: MTB bicykel

Legalizovaná: 2005
Obnovená: 2011
Asfalt: 50%
Les a štrk: 50%
Správca: SCK Súľov

 

zelena-trasa-ikona-mala2 charakter-mtb02 narocnost-sport-ikona01

Charakteristika: Miestna zelená trasa umožňujúca prepojenie obce Záskalie s Považskou Bystricou. Trasa je ľahšieho charakteru a zvládne ju aj rodina s deťmi. Najväčším lákadlom na trase je najmä prekrásne prírodné prostredie na dedinkou Záskalie. Väčšina trasy prechádza územím CHKO Strážovské vrchy a preto by sa mal cykloturista správať slušne a dodržiavať pokyny ochrany prírody.

Trasa začína na križovatke s modrou cykloturistickou trasou v obci Záskalie. Po chvíli končí asfaltový povrch a trase pokračuje stúpaním po poľnej ceste až do sedla nad obec. Odtiaľto sa nám naskytá fantastický výhľad na dolinu z ktorej sme vyšli na čele s Kostoleckou tiesňavou. Po krátkej pauze pokračujeme ešte po poľnej ceste, ktorá sa neskôr mení na lesnú spevnenú cestu. Nad obcou Podmanín je krátky a prudký zjazd na ktorom si najmä menej zdatný cyklista musí dať pozor. V obci sa už cesta mení na asfaltovú a za nami týči mohutný Veľký Manín. Z obce Podmaním pokračujeme po asfaltovej ceste až do Považskej Bystrice, kde trasa končí na križovatke viacerých cyklotrás.

 

 

Táto trasa bola stiahnutá 1688 krát.


cs   dema   chemolak   chemolak  Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.